0948 117 111
anglino@anglino.eu
Anglické slovíčka Ako sa učiť AJ slovíčka? Delenie slovnej zásoby A1 Pamäťové techniky A1 Anglická abeceda A1 Pravidlá výslovnosti A1 Zápis dátumov, čísel a iných A1 Cool anglické skratky B2 Americké vs. Britské pojmy C1 Metric a Imperial jednotky C1

---------------

Zoznamy Top slovnej zásoby Top 30 pomocných slovies A1 Top 30 zámien A1 Start Top 100 slovies A2 Basic Top 300 slovies B1 Easy Top 500 slovies B2 Medium Top 700 slovies C1 Hard Top 1000 slovies C1 Advanced Top 1500 slovies C2 Treshold Top 2000 slovies C2 Expert Top 2500 slovies C2 Professional Top 3000 slovies C2 Translators Top 4000 slovies Unseen Galaxies Top 100 frazálnych slovies B2 Top 200 frazálnych slovies C1 Top 300 frazálnych slovies C2 Top 50 prídavných mien A2 Top 100 prídavných mien A2 Top 200 prídavných mien B1 Top 300 prídavných mien B2 Top 500 prídavných mien C1 Top 700 prídavných mien C1 Top 1000 prídavných mien C2 Top 2000 prídavných mien C2 Top 50 predložiek B2 Top 25 prísloviek B2 Top 30 spojok A2 Top 31 poradových čísloviek A1 Top 100 anglických fráz B1 Top 100 slangových fráz C1 Top 50 nepravidelné slovesá B1 Top 100 nepravidelné slovesá B2 Top 200 nepravidelné slovesá C1 Top 30 zábavných citoslovcí A2 Top 100 FLUENCY BUSINESS B2 Top 200 FLUENCY BUSINESS C1 Top 300 FLUENCY BUSINESS C2 Top 100 natívnych parádičiek C1 Top 200 natívnych parádičiek C2 Top 300 natívnych parádičiek C2 Top 100 FLUENCY tajné slová C2

---------------

Zoznamy podľa povolaní Administratívny pracovník Animátor Architekt Asistent Auditor Au pair Automechanik Baník Barman Čašník Diskdžokej - DJ Dizajnér Drevo pracovník Elektrikár Ekonóm Farmaceut Farmár Fyzioterapeut Geodet Grafik Hutník Chemik Kaderník Kamionista Kňaz Konštruktér Kuchár Kuriér Lekár Lodná posádka Logistik Manager Marketingový konzultant Novinár Obchodník Opatrovateľ Personalista Pilot Plavčík Poisťovací agent Policajt Pracovník vo výrobe Právnik Predavač Programátor Projektant Psychológ Realitný maklér Recepčný Remeselník Ropný ťažiar Sekretárka Skladník Stavbár Statik Špeditér Taxikár Technik Tlačiar Tréner Turistický sprievodca Upratovač Vojak Záhradník Záchranár Zdravotná sestra Zubár Zvárač Webdizajnér

---------------

Zoznamy podľa oblastí Top 20 anglických pozdravov Top 100 pre najmenších Top 100 pre deti Top 100 pre teenagerov Top 100 pre seniorov Top 100 PC gaming slovies Top 100 právnych slovies Top 100 obchodných termínov Top 100 anglických idiómov Top 20 Nový rok Top 40 Jar Top 40 Leto Top 40 Jeseň Top 40 Zima Vianoce Turistika Cestovanie Hotel Zvieratá Dni a mesiace Oblečenie Počítač a IT Varenie a jedlá Nápoje Farby Rodina a príbuzní Ľudia a vzťahy Ľudský výzor Ľudské vlastnosti Ľudské emócie Povolania Základná škola Stredná škola Vysoká škola Šport Počasie Mesto a dedina Bežne používané predmety Krajina a územie Zdravie a choroby Spotrebiče v domácnosti Strašidelné slovíčka Bývanie Kancelária Dielňa Magické slová Peniaze Filmy a hudba Náboženstvo a viera Nakupovanie a obchody Vesmír Svadba Osobné údaje Fotografovanie Na pláži Top 100 pre dospelých

---------------

BONUS Top 100 - GER slovesá BONUS Top 300 - GER slovesá BONUS Top 500 - GER slovesá

---------------

BONUS Top 100 - RUS slovesá BONUS Top 300 - RUS slovesá BONUS Top 500 - RUS slovesá

---------------

BONUS Top 100 - POR slovesá BONUS Top 300 - POR slovesá BONUS Top 500 - POR slovesá

---------------

BONUS Top 100 - ESP slovesá BONUS Top 300 - ESP slovesá BONUS Top 500 - ESP slovesá

---------------

BONUS Top 100 - ITA slovesá BONUS Top 300 - ITA slovesá BONUS Top 500 - ITA slovesá

---------------

BONUS Top 100 - LAT slovesá BONUS Top 300 - LAT slovesá BONUS Top 500 - LAT slovesá

---------------

Podobné AJ slová iného významu TOP 100 problémových slovíčiek

---------------

na začiatok zoznamu

Ako sa učiť anglickú slovnú zásobu?

A1 - úplný začiatočník
Čo je v tejto časti? Predstavíme si najefektívnejšie spôsoby štúdia anglickej slovnej zásoby. Tento článok Vám pomôže systematicky a kontinuálne zrýchliť celý proces výuky anglických slovíčiek.
A1 - total beginner guide
V tomto článku si predstavíme filozofiu, systém a osvedčené triky, ktoré ti pomôžu pri štúdiu na prvý pohlad obrovskej slovnej zásoby anglického jazyka.
A1 - total beginner guide
Ak sa ale pozrieš bližšie na anglickú slovnú zásobu, zistíš, že veľa slovíčiek sa opakuje v jednotlivých kontextoch alebo rozhovoroch a práve tento fakt je základom k efektívnej výuke anglických slovíčiek :)

Ako začať výuku slovnej zásoby?

V článku o anglických slovíčkach sme si už predstavili akúsi mapu celej slovnej zásoby anglického jazyka a zároveň sme určili jednotlivé priority pri zadelení výuky jednotlivých slovných druhov. Poďme sa však bližšie pozrieť na otázku: ako začať výuku slovnej zásoby?
Odpoveď je pomerne jednoduchá: Od začiatku vezmite výuku slovnej zásoby systematicky. Začnite a výhradne sa sústreďte na najpoužívanejšiu slovnú zásobu. Tu prichádza prvá dobrá správa: anglino.eu je od začiatku svojej výstavby zamerané práve na túto slovnú zásobu a podľa tohto kľúča aj budeme pridávať nasledovné kapitoly v rámci výuky anglických slovíčiek.
Hlavnými indikátormi najpoužívanejšej slovnej zásoby je počet slovíčiek v danej kapitole a samozrejme označenie kapitoly podľa obťiažnosti. Čím nižší level obťiažnosti je pri danej kapitole, tým vyššiu frekvenciu využitia má daná skupina slovíčiek.
A1 - total beginner guide
Aj skúsenejším speakrom odporúčam si prezrieť úvodné kapitoly slovnej zásoby. Minimálne si potvrdíš, či danú slovnú zásobu ovládaš a potom: nikdy nevieš či nájdeš nejaké hluché miesto, ktoré si mal/a v týchto veľmi frekventovane používaných slovíčkach.
V článku zoznamy top slovnej zásoby sa ďalej pozrieme na prioritu jednotlivých zoznamov slovíčiek a vysvetlíme si ďalšie tipy a triky ako ich používať a akými spôsobmi sa učiť jednotlivú slovnú zásobu.
Na úvod si aspoň priblížme najdôležitejšie kapitoly slovnej zásoby, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu hoci aj krátkych viet:
A1 - total beginner guide
Pozor - týchto 5 kapitol + podstatné mená podľa kontextu, musíš ovládať úplne zreteľne a instantne, aby si mohol/a vôbec začať tvoriť vety. Odporúčam ti ich študovať v poradí, ako sú uvedené v zozname vyššie :)

Fenomén podstatných mien

Ak ste si už pozerali menu v ľavej časti, iste ste si všimli, že v ňom chýbajú zoznamy všeobecne Top používaných podstatných mien. Je to spôsobené ich unikátnosťou a to hneď z niekoľkých dôvodov.
Podstatné mená majú nasledovné parametre:
Vyššie spomenuté špecifiká formujú fenomén podstatných mien, následkom ktorého, nie je možné zostaviť univerzálnu prioritizáciu tohto slovného druhu. Na druhú stranu, je nepopierateľným faktom, že podstatné mená sú nevyhnutnou, a čo viac, veľmi žiadúcou súčasťou prirodzeného jazykového prejavu. Prirodzene tým vzniká otázka, na aké podstatné mená by sa mal jednotlivec zamerať, aby úspešne zvládol výuku anglickej slovnej zásoby.
Sme presvedčení, že v tomto prípade je odpoveď nasledovná: podstatné mená taktiež poznajú efektívny systém, ktorý je ale potrebné nastaviť individuálne. Každý používateľ jazyka by si mal rozanalyzovať, v akých kontextoch najčastejšie plánuje anglický jazyk používať. Z tohto dôvodu sme pri výstavbe anglino.eu zvolili spôsob systematizácie podstatných mien na základe kontextov a to buď pracovných: Zoznamy podľa povolaní alebo kontextov zameraných na jednotlivé oblasti: Zoznamy podľa oblastí
anglino.eu - hint
Tip: Z vyššie uvedeného vyplýva, že ideálny spôsob výuky je zamerať sa na 5 uvedených kapitol + vyskladať si tebou používané podstatné mená v slovenskom jazyku a následne sa učiť identické slovíčka v anglickom jazyku.
A1 - total beginner guide
Týmto filtrom dosiahneš výraznú časovú úsporu pri výuke a tým pádom ušetrený čas vieš investovať do opakovaného štúdia slovnej zásoby, vďaka čomu by si mal/a ovládať slovíčka plynulejšie :)
V tomto článku sme si predstavili všetky potrebné informácie pre výuku anglickej slovnej zásoby. Následne sa môžete zamerať na ďalšie kapitoly s informáciami o slovnej zásobe alebo samotné top zoznamy našej aplikácie obsahujúcej skúšanie anglických slovíčiek. Nižšie nájdete navigáciu s odporúčanými článkami pre pokračovanie.
Týmto výukovým článkom ťa sprevádzali :)
A1 - total beginner guide
Susie
A1 - total beginner guide
Nicol
A1 - total beginner guide
Martin
C2 - expert guide
Marcus
anglino.eu - Social Networks
Páči sa ti anglino.eu?
Sleduj nás a odoberaj novinky na našom FACEBOOKu
anglino.eu - Social Networks
@fluencyagentura
na začiatok článku anglino.eu Delenie slovnej zásoby A1 - úplný začiatočník nasledujúci článok