0948 117 111
anglino@anglino.eu
Anglický reading Ako pracovať s readingom?

---------------

Zoznam ľahkých readingov Spojené štáty americké A2 Spojené kráľovstvo A2 Kanada A2 Austrália A2 Nový Zéland A2 Havajské ostrovy A2 Panenské ostrovy A2 Bahamy A2 Jamajka A2 Aljaška A2 Kalifornia A2 Florida A2 Los Angeles A2 New York A2 Londýn A2 Singapur A2

---------------

Zoznam bežných readingov Spojené štáty americké B2 Spojené kráľovstvo B2 Kanada B2 Austrália B2 Nový Zéland B2 Havajské ostrovy B2 Panenské ostrovy B2 Bahamy B2 Jamajka B2 Aljaška B2 Kalifornia B2 Florida B2 Los Angeles B2 New York B2 Londýn B2 Singapur B2

---------------

Zoznam expert readingov Spojené štáty americké C2 Spojené kráľovstvo C2 Kanada C2 Austrália C2 Nový Zéland C2 Havajské ostrovy C2 Panenské ostrovy C2 Bahamy C2 Jamajka C2 Aljaška C2 Kalifornia C2 Florida C2 Los Angeles C2 New York C2 Londýn C2 Singapur C2

---------------

na začiatok zoznamu

Anglický reading

A1 - úplný začiatočník
Čo je v tejto časti? Tu sa dozviete základné informácie o anglických readingoch. Taktiež si tu predstavíme spôsoby, ako sa učiť anglický jazyk čítaním zaujímavých príbehov na anglino.eu, ktorých hlavným cieľom je budovať slovnú zásobu a zlepšovať porozumenie anglického textu.
A1 - total beginner guide
Ahoj. Vítam ťa v prvej kapitole anglického readingu. Na anglino.eu budeme pripravovať readingy (príbehy na čítanie) od najľahších po tie najkomplexnejšie témy a to všetko obohacujúcou a zároveň zábavnou interaktívnou formou :) V tomto článku nájdeš základné informácie o tom, akým spôsobom sú zamerané jednotlivé readingy na anglino.eu
A1 - total beginner guide
Ak začínaš s angličtinou, odporúčam ti pozrieť si tiež celý zoznam výuky pre level:

Anglický reading / čítanie

Pasívnou skúsenosťou v každom jazyku nevynímajúc ani anglický jazyk je schopnosť čítať a porozumieť textu. anglino.eu prináša inovatívny spôsob čítania anglických článkov a príbehov pri súčasnom učení sa slovnej zásoby priamo z textov. Portál obsahuje desiatky rôzne zameraných textov a to najmä z anglických reálií (anglofónna geografia a kultúra) ale aj iných oblastí, tak aby si tu každý bez ohladu na svoju jazykovú úroveň našiel témy, ktoré ho budú baviť čítať a zároveň sa mohol zdokonaľovať v prekladaní a rozširovaní slovnej zásoby.


Náš portál kontinuálne rozširujeme a preto aj v sekcii "Reading" budú postupne pribúdať nové články a príbehy. Najnovšie texty ale aj iné nové články môžete nájsť v odseku novinky.


Dôležité!

Odporúčame začať tými článkami alebo príbehmi, ktoré sú pre Vás relevantnejšie v slovenskom jazyku. Čím zábavnejšia a prínosnejšia je pre Vás samotná téma, tým viac vo Vás podporí kreativitu a pamäťové schopnosti pri čítaní textu a učení sa slovnej zásoby.
A1 - total beginner guide
Releventnými príbehmi sa myslí jednoducho téma príbehu, ktorá ťa zaujíma aj v slovenčine. Napríklad: ak máš rád cestovanie hľadaj príbehy v tejto oblasti keďže je dobré začať pre teba známymi témami :)
anglino.eu - hint
Martin radí veľmi dobre, avšak tých príbehov tu nie je zatiaľ moc na výber, keďže celá výuka na anglino.eu je zatiaľ v začiatkoch :)
Hneď ako dokončíme iné nevyhnutné časti anglino.eu, začneme pridávať zaujímavé príbehy na čítanie :)

Druhy readingov na anglino.eu

Ktoré hlavné druhy readingov sú na anglino.eu?


Okrem jazykových úrovní má anglino.eu kategórie readingov rozdelené podľa štýlu:

Typ readingu z oblasti anglických reálií je spravidla kratší avšak nájdete ho v pestrej palete úrovní od A1 až po C2. Je vhodné si vybrať relevantnú úroveň a po čase a výraznejšom zlepšení v čítaní, skúsiť pracovať s identickou témou článku avšak už na vyššej úrovni.

Ciele príbehov z anglických reálií:
budovanie slovnej zásoby, zlepšovanie znalosti gramatiky, precvičovanie schopnosti prekladu textu

Typ readingu z oblasti dvoj-jazyčných príbehov je spravidla dlhší a zameriava sa na pokročilých študentov, ktorí sa potrebujú zamerať prioritne na fázu naberania širšej a pokročilej slovnej zásoby. Tieto príbehy sú nastavené spravidla od úrovne B2 po úroveň C2.

Ciele dvoj-jazyčných príbehov:
budovanie pokročilej slovnej zásoby, precvičovanie schopnosti prekladu pokročilého textu

Prajeme veľa úspechov pri anglických konverzáciách! :)
Týmto výukovým článkom ťa sprevádzali :)
A1 - total beginner guide
Martin
C2 - expert guide
Marcus
anglino.eu - Social Networks
Páči sa ti anglino.eu?
Sleduj nás a odoberaj novinky na našom FACEBOOKu
anglino.eu - Social Networks
@fluencyagentura