0948 117 111
anglino@anglino.eu
anglino.eu anglino.eu - úvodné menu Ako používať web? Novinky Jazykové úrovne Jazykové certifikáty Maturita z angličtiny všetky témy Štátnica z angličtiny hotové tézy Prečo sa učiť anglicky? Zaujímavosti o angličtine Učebnica angličtiny NAIX Pracovný zošit angličtiny NAIX Profesionálne kurzy Profesionálne preklady Podporte nás Užitočné anglické weby Filozofia FLUENCY vs ACCURACY Paretov princíp vo výuke jazyka Cookies & vyhlásenie

Užitočné anglické výukové weby

Čo je v tejto časti? Nájdete tu stručný prehlad zaujímavých a šikovných anglických jazykových webov, ktoré Vám popri anglino.eu doplnia výukový obsah a zlepšia možnosti online výuky.
A1 - total beginner guide
Okrem anglino.eu existujú ďalšie výborné weby na online výuku anglického jazyka, ktoré sú prevažne zo zahraničia. Môžeš sa pomocou nich učiť správnu výslovnosť, skúšať sa slovíčka či pozerať výukové videá.
Prinášame ti výber z tých najlepších webstránok :)

Howjsay.com - databáza výslovnosti

Howjsay.com je dlhoročný zahraničný web zameraný na budovanie auditórnej knižnice anglických termínov. Inými slovami, na tomto webe si viete dohladať správnu výslovnosť. Prevažná časť portfólia slov je dabovaná native speakrami z Británie, ale nájdete tu aj americké alternatívy správnej výslovnosti. Zaujímavosťou je, že aj v samotnom názve domény je akcent na výslovnosť skrytý v podrobnom význame domény: howjsay = how would you say, čo vo volnom preklade znamená: Ako by ste vyslovili? Šikovné :)

Testyourvocab.com - vyskúšajte sa slovíčka

Podobne ako howjsay.com aj testyourvocab.com je známy a dlhoročný zahraničný web, tento je však zameraný na testovanie slovnej zásoby. Dokopy 2 úrovne testovania, ktoré nezaberajú spravidla viac ako 15 minút plus kratučký dotazník Vám nakoniec vygenerujú odhadované množstvo Vašej slovnej zásoby. Test sa dá absolvovať aj opakovane keďže mierne alternativizuje sety testovanej slovnej zásoby. Viete tak sledovať aj kontinuálne vývoj zapamätaných slov.

Engvid.com - výukové videá s native speakrami

Engvid.com je dlhoročný a obsahovo bohatý portál zameraný na výukové videá s native speakrami, ktorí sú veľmi fundovaní a miestami aj zábavní :) Nájdete tu od bežných gramatických lekcií aj veľké množstvo zaujímavostí o anglickom jazyku. Odporúčame používať hlavne pokročilým študentom, keďže celý portál je prirodzene v angličtine.

Fluency.sk - jazyková agentúra 21. storočia

Firemný web spoločnosti FLUENCY s.r.o., ktorá založila a prevádzkuje portál anglino.eu. Nájdete tu informácie o našej výukovej metóde NAIX, ukážku z pracovného zošita NAIX ( v dolnej časti webu ) a tiež ďalšie informácie o našej filozofii a službách.
na začiatok článku anglino.eu úvodné menu Filozofia FLUENCY vs ACCURACY nasledujúci článok Anglická gramatika nasledujúce hlavné menu