0948 117 111
anglino@anglino.eu
anglino.eu anglino.eu - úvodné menu Ako používať web? Novinky Jazykové úrovne Jazykové certifikáty Maturita z angličtiny všetky témy Štátnica z angličtiny hotové tézy Prečo sa učiť anglicky? Zaujímavosti o angličtine Učebnica angličtiny NAIX Pracovný zošit angličtiny NAIX Profesionálne kurzy Profesionálne preklady Podporte nás Užitočné anglické weby Filozofia FLUENCY vs ACCURACY Paretov princíp vo výuke jazyka Cookies & vyhlásenie

Jazykové certifikáty

Čo je v tejto časti? Nájdete tu stručný prehlad najznámejších anglických jazykových certifikátov, ich charakteristiku a podmienky absolvovania rovnako ako aj ich orientačné ceny.
Kvalita používania anglického jazyka je meraná niekoľkými celosvetovo uznávanými testami, ktoré v súčastnosti môžete absolvovať aj online formou. Ak zvažujete absolvovať takýto test, odporúčame Vám na začiatok zvážiť na akú oblasť ho idete použiť resp. kde sa ním chcete následne prezentovať.
A2 - beginner guide
Aby si mohol lepšie vyhodnotiť tvoj výber jazykového certifikátu, anglino.eu ti prináša stručné ale výstižné zhodnotenie atribútov jednotlivých testov pre získanie daných certifikátov.

TOEFL - Test of English as a Foreign Language

TOEFL je defakto najznámejší štandardizovaný test na "odmeranie" Vaších jazykových skúseností v angličtine za predpokladu, že ste tzv. "non-native speaker" (osoba komunikujúca iným ako anglickým jazykom od svojho narodenia). Spravidla je tento test absolvovaný ako podmienka pre štúdium na zahraničných vzdelávacích inštitúciách, prípadne ako test na preukázanie Vaších pracovných dispozícií.

Hlavný účel VŠ štúdium I. II. a III. stupňa v zahraničí
Časti Reading, Listening, Speaking, Writing
Čas 2 hod 50 min - 3 hod 25 min
Cena od 160 €

IELTS - International English Language Testing System

Podobne ako TOEFL je IELTS známy a celosvetovo uznávaný štandardizovaný test na "odmeranie" Vaších jazykových skúseností v angličtine za predpokladu, že ste tzv. "non-native speaker" (človek komunikujúci iným ako anglickým jazykom od svojho narodenia). Rovnako podobne ako u TOEFL je tento test absolvovaný ako podmienka pre štúdium na zahraničných vzdelávacích inštitúciách, prípadne ako test na preukázanie Vaších pracovných dispozícií. Zaujímavosťou je, že na jeho úspešné zvládnutie nie je potrebný minimálny počet bodov. Vždy obdržíte výsledok od levelu 1 (non-user) až po level 9 (expert user).

Hlavný účel VŠ štúdium, preferovaný test pre UK
Časti Reading, Listening, Speaking, Writing
Čas 2 hod 55 min
Cena od 200 €

TOEIC - Test of English for International Communication

TOEIC je medzinárodný štandardizovaný test pre non-native speakrov za účelom "odmerania" kolokviálnej (každodennej) úrovne anglického jazyka ľudí pracujúcich v medzinárodnom prostredí. Skúška má 2 rôzne formy. Prvá forma testuje pasívne skúsenosti: listening (počúvanie) a reading (čítanie), druhá forma testuje aktívne skúsenosti: speaking (rozprávanie) a writing (písanie).

Hlavný účel Práca v medzinárodnom prostredí
Časti Reading a Listening / Speaking a Writing
Čas R & L: 2 hod S & W: 1 hod 20 min
Cena od 110 €

Chceli by ste sa pripraviť na test pre certifikát spolu s profi lektorom?

anglino.eu Vám ponúka odbornú prípravu na certifikáty vrámci
na mieru.
FLUENCY Free Initial Lesson
Pre každého máme v ponuke našu nezáväznú ukážkovú hodinu zdarma.
Môžete si ju zarezervovať na našom firemnom webe
alebo telefonicky na čísle 0948 117 111
Tešíme sa na Vás! :)
na začiatok článku Jazykové úrovne Maturita z angličtiny nasledujúci článok