ANGLINO.EU
študuj anglické slovíčka rýchlejšie

Ako sa učiť angličtinu s ANGLINO.EU?

Ukážka výuky slovíčiek: TOP 50 - anglické prídavné mená

Heslo do ukážky výuky zdarma je HORNETS.

Používaš staré heslo.

Heslo, ktoré používaš, už nie je platné.

Ak si predplatiteľ, najnovšie heslo nájdeš v emaili, ktorý ti prišiel po objednávke a zaplatení PREMIUM predplatného. Ak si zákazník spoločnosti FLUENCY s.r.o., aktuálne heslo ti prišlo od nášho bota na email (niekedy emaily môžu prísť do SPAM priečinku, pozri sa pre istotu aj tam). Pokiaľ máš nejaké otázky, kontaktuj nás emailom na fluency@fluency.sk alebo telefonicky na 0948 117 111 v pracovnom čase od 9.00 do 17.00.

Efektívna výuka anglického jazyka

↓ Ako nato? Prečítaj si užitočné informácie k výuke na ANGLINO.EU ↓

Vitaj v aplikácii ANGLINO.EU. V tejto časti si predstavíme všetky potrebné informácie, ktoré by si mal vedieť, predtým ako začneš študovať efektívnu anglickú a nemeckú slovnú zásobu tu na ANGLINO.EU. Nezáleží či si začiatočník, stredne pokročilý alebo expert, pre každý level jazykovej úrovne tu nájdeš efektívne anglické slovíčka, ktoré ti pomôžu sa zlepšiť v angličtine a vybudovať si kvalitnú ale najmä udržateľnú slovnú zásobu.

Merateľnosť výuky

Asymetrická vs. symetrická výuka anglického jazyka

Možno si aj ty kladieš otázku, či a akým spôsobom je možné urýchliť výuku nielen anglického jazyka. Prípadne otázku, prečo i napriek tvojej vytrvalej snahe sa naučiť plynulo rozprávať anglicky, sa ti to možno stále nepodarilo. Okrem znalosti gramatiky, prioritná príčina najčastejšie súvisí so schopnosťou naučiť sa použiteľné a udržateľné množstvo slovnej zásoby. Jedným z hlavných merateľov pri výuke akékohoľvek fundamentu slovnej zásoby je krivka učenia sa, ktorú ovplyvňuje predovšetkým vzorec spôsobu učenia sa.
V zásade môžeme vzorce učenia sa slovíčiek rozdeliť na dva základné: asymetrický a symetrický. Asymetrický je spontánny spôsob, ktorým sa učíme azda pri všetkých bežných spôsoboch: náhodným vyhladávaním slovnej zásoby, učením sa spontánne počas školského vyučovania alebo učením sa počas počúvania jazyka v rozhovoroch. Môžeme to teda zhrnúť tak, že asymetrický spôsob učenia v podstate prevláda azda aj z dôvodu, že doteraz sa nenašiel resp. exaktne nevybudoval spôsob, akým by sa dala výuka exaktnejšie uchopiť či zhmotniť do merateľných rámcov. Nanešťastie, je to práve asymetrický spôsob učenia sa, ktorý znemožňuje alebo limituje schopnosť učiť sa slovnú zásobu rýchlejšie a najmä udržateľným spôsobom, tak, aby slovíčka boli zapamätané a aktívne pre fázu produkcie jazyka (ústny a písomný prejav) a to aj v dlhodobom časovom horizonte.
Naopak, symetrický spôsob učenia dokáže užívateľovi zrýchliť krivku naučenia sa slovíčiek a zároveň poskytnúť najefektívnejšiu slovnú zásobu, pri ktorej je predpoklad lepšej zapamätateľnosti a aktivizácie pre jazykové využitie v praxi. Deje sa tak najmä z dvoch dôvodov: symetrický spôsob učenia sa poskytuje dvojnásobné zrýchlenie výuky a to: najčastejšia používaná slovná zásoba a naj-jednoduchšia slovná zásoba.

ANGLINO.EU je symetrická forma výuky

Dôvody, prečo ti s ANGLINOM výuka pôjde rýchlejšie a ľahšie

Prehľadnosť S ANGLINO.EU sa rýchlo a ľahko zorientuješ vo výukovom obsahu a najmä vždy vieš, na akom leveli výuky sa nachádzaš a kde môžeš pokračovať.
Kompaktnosť Všetko tu máš pokope na jednom mieste, stačí už len začať s výukou slovíčiek. Je efektívnejšie sa učiť cez počítač, ale môžeš sa učiť aj cez mobilné zariadenie. Spôsob aký si zvolíš, je len na tebe - ANGLINO.EU ti bude fungovať kdekoľvek, stačí mať internetové pripojenie.
Filter slovnej zásoby Máš tu len tie najpoužívanejšie slovíčka. Vybrali sme ich pre teba z tisíciek ďalších, ktoré nie sú až také podstatné pre tvoju schopnosť viesť komunikáciu v anglickom jazyku. Práve táto výhoda ti neuveriteľne dokáže skrátiť proces výuky slovnej zásoby.
Časové skúšanie Slovíčka nestačí vedieť pasívne prípadne spomenúť si na ne za dlhší okamih. Preto máme na ANGLINO.EU unikátne časové skúšanie, ktoré ti jasne ukáže, na čom si a zároveň ti pomôže sa zdokonaliť. Na výber sú 3 stupne od 15 sekúnd, 10 sekúnd až po 5 sekúnd na každé slovíčko, tak aby si postupne mohol zrýchlovať svoj jazykový skill.
Databáza synoným Takmer každé anglické slovíčko má často aj viacej vhodných prekladov do slovenčiny a naopak. Aplikácia ANGLINO.EU má vybudovanú databázu synoným, ktorá zabezpečuje aj výuku týchto variánt, ktoré sú potrebné pre kvalitnú znalosť anglického jazyka.
Sloboda vo výuke Pravidelnosť výuky je základom úspechu a preto je ANGLINO.EU neobmedzené. Študuj tak často, ako chceš, kedy chceš a ako dlho chceš.

ANGLINO.EU je tu pre každého

nezáleží, či si začiatočník, pokročilý či expert, ANGLINO.EU ťa posunie dopredu

Angličtina pre začiatočníkov - level A1 a level A2 Začiatočníci majú častokrát problém, aké slovíčka sa začať učiť ako prvé. ANGLINO.EU tento problém rieši ihneď od začiatku výuky, tým, že jasne definuje prvé kapitoly výuky a to symetrickou štruktúrou značenia slovnej zásoby: TOP 30, TOP 50, TOP 100, TOP 300 atď. Začneš najmenšími zoznamami a postupne pokračuješ na vyššie úrovne. Neponáhľaj sa, dopraj si časté opakovanie a ďalej pokračuj až keď máš istotu, že daný zoznam preukázateľne a aktívne ovládaš.
Angličtina pre pokročilých - level B1 a level B2 Mierne a stredne pokročilí študenti často riešia problém, ako si udržať znalosť anglického jazyka, prípadne ju posunúť na vyšší level. Keďže v týchto leveloch sa slovná zásoba začína znateľnejšie diverzifikovať a exponencionálne narastá "rozpätie" môžného spektra slovíčiek, často sa stáva, že pokročilí speakri stagnujú, prípadne dochádza k dekadencii ich slovnej zásoby. ANGLINO.EU pamätá na tieto aspekty a práve obsahom v rozmedzí od TOP 100, TOP 300, TOP 500, TOP 700 atď. umožňuje pokročilým študentom spoľahnúť sa a oprieť sa o pevný fundament B1 až B2 slovnej zásoby. Tým sa vytvára jasný predpoklad pre ďalší rozvoj slovnej zásoby s ktorým simultánne prichádza k rozkvetu inventára slovíčiek a časom premostenie k profesionálnym levelom jazykovej kompetencie: C1 prípadne C2.
Angličtina pre expertov - level C1 a level C2 Experti a jazykoví nadšenci si postupne tiež prídu na svoje ohľadne anglickej slovnej zásoby. ANGLINO.EU svojimi zoznamami slovíčiek v rozmedzí od TOP 500, TOP 700, TOP 1000, TOP 1500 atď stimuluje a kultivuje aj pokročilú či profesionálnu znalosť anglického jazyka a to najmä schopnosťou systematizovať a sprehľadňovať ďalší jazykový progres. Aplikácia má ambíciu determinovať postupne aj zoznamy slovnej zásoby pre impozantné lingvistické proficiencie.

ANGLINO.EU a jeho špeciálne funkcie

prečítaj si, v čom je aplikácia unikátna

Kontrola spellingu Aplikácia ti bude pri každom slovíčku kontrolovať správny spelling. Ak urobíš chybu, nezobrazí sa ti správna odpoveď - naopak ak budeš mať spelling správne, ANGLINO.EU ti to potvrdí.
Zjednodušená výslovnosť Každé slovíčko má zjednodušenú výslovnosť prispôsobenú na slovenský prepis. Presnosť takejto výslovnosti je na úrovni 90 %, čiže každý ťa bude rozumieť a zároveň si nemusíš lámať hlavu nad anglickou fonetickou abecedou. Pokiaľ si chceš vypočuť originál native výslovnosť, môžeš použiť web s fonetickou databázou: howjsay.com
Funkcia X Pokiaľ nevieš správnu odpoveď, jednoducho len stlač písmeno X a aplikácia ti zobrazí správnu odpoveď. Takto sa tiež môžeš skúšať ústne, bez nutnosti písania správnych odpovedí. Pre začiatočníkov a mierne pokročilých je určite odporúčané písať správne odpovede pre účel kontroly spellingu slovíčiek.

Šikovné rady k výuke angličtiny

buď čo najefektívnejší pri výuke angličtiny, alebo zopár rád "nad zlato"

Nastav si výukový plán. Pokiaľ ti to situácia dovoľuje, urči si ideálne tvoj pravidelný a fixný čas počas ktorého sa budeš učiť. Ideálne je, nastaviť si výuku na ANGLINO.EU aspoň 3x do týždňa, po 20 minút. Môžeš aj viac, ale nepremotivuj to. Nie je nutné sa učiť každý deň 2 hodiny. Menej ale pravidelne, býva v tomto prípade viac.
Zatvor dvere, vypni telefón a vytvor si oázu ticha. V tichu prebýva múdrosť a miluje ho aj naše cerebrum (mozog) a schopnosť sústrediť sa. Vytvor si kvalitný priestor na učenie sa.
Speakuj NAHLAS. Vždy keď sa učíš slovíčka, vyslovuj si ich NAHLAS. Ak si slovíčko potichu prečítaš, zapamätáš si ho na 20-30%, ak si ho napíšeš, tak 50-60%, ak si každé slovíčko aj nahlas a zreteľne vyslovíš, tak pamäť funguje až na 70-80%.
Skladaj vety. Pokiaľ si už mierne pokročilý, skúšaj si na jednotlivé slovíčka vyskladať vety. Použitie slovíčka v praxi zvyšuje jeho zapamätanie až o 30%.
Opakuj, opakuj a opakuj. Opakovanie je matka múdrosti. Toto platí aj pri ANGLINO.EU. Nepreleť tie zoznamy ako víchor, máš ich neobmedzene k dispozícii, aby si sa k nim pravidelne vracal. Pravidelnosť je absolútnym kľúčom k hĺbkovému a aktívnemu poznaniu slovnej zásoby. ANGLINO.EU nie sú preteky s časom, ale poctivá zjednodušená výuka slovnej zásoby.
Študuj PRAVIDELNE. Napríklad v pondelky, štvrtky a soboty. Najťažšie bude začať, ale keď si vytvoríš návyk po prvých cca 20 dňoch to už pôjde samé od seba, uvidíš :)
späť do menu

Ako sa učiť angličtinu s ANGLINO.EU?

Ukážka výuky slovíčiek: TOP 50 - anglické prídavné mená

DOMMI

FLUENCY.SK Lektorka

objavuj skúšaj hraj sa
Ahoj. Vítam ťa v ukážke výuky zdarma na ANGLINO.EU.
Nižšie môžeš vidieť, ako vyzerajú prémiové zoznamy slovíčiek.
Odporúčam ti postupne si vyskúšať jednotlivé funkcie apky a objaviť spôsob, akým sa ti bude učiť čo najlepšie.

MARTIN

ANGLINO.EU Developer

X-funkcia F5 refresh
Ahoj, 2 rýchle tipy:
1. Ak pri skúšaní nevieš správny preklad slovíčka, stlač na klávesnici písmeno X a apka ti zobrazí správne riešenie.
2. Pokiaľ by náhodou niečo zlyhalo a chceš to fixnúť, použi tlačidlo F5 a prihlás sa znovu.
Začať skúšanie slovíčiek
Vyskúšaj sa v ľubovolnom smere v časovom skúšaní.
Späť na zoznam slovíčiek
Návrat naspäť do základného zobrazenia zoznamu slovíčiek.
Zastaviť skúšanie a obnoviť slovíčka
Skúšanie slovíčiek do angličtiny
Vyskúšaj sa v smere zo slovenčiny do angličtiny.
Skúšanie slovíčiek z angličtiny
Vyskúšaj sa v smere z angličtiny do slovenčiny.
Pomalé skúšanie
15 sekúnd / slovíčko
Priemerné skúšanie
10 sekúnd / slovíčko
Zrýchlené skúšanie
5 sekúnd / slovíčko

Užitočné tipy a rady pri skúšaní sa slovíčiek

Po kliknutí na ktorúkoľvek možnosť sa automaticky spustí skúšanie slovíčiek.
Pokiaľ nevieš nejaké slovíčko preložiť, jednoducho len napíš písmeno X a aplikácia ti zobrazí správnu odpoveď.
V prípade, ak by niečo zlyhalo, použi tlačidlo F5 a načítaj si skúšanie znovu.
Skúšanie je časovo neobmedzené, môžeš ho kedykoľvek zastaviť stlačením funkcie späť na zoznam slovíčiek prípadne tlačidlom F5.
F5 využi najmä pri dlhších zoznamoch, kde si takto vieš skrátiť čas spätného načítavania zoznamu slovíčiek.
Zamiešať poradie
unikátne poradie slovíčiek
1 x náhodné slovíčko
zobraz náhodne slovíčko
10 x náhodné slovíčka
zobraz náhodne slovíčka
Obnoviť všetky slovíčka
reset do pôvodného stavu
poradie
skupina slovíčiek
anglický preklad
prepis výslovnosti
slovenský preklad
TOP 50
angry
engry
nahnevaný
🗸 angry
🗸 nahnevaný
TOP 50
bad
bed
zlý
🗸 bad
🗸 zlý
TOP 50
beautiful
bjutifl
krásny, nádherný
🗸 beautiful
🗸 krásny, nádherný
TOP 50
better
bedr
lepší
🗸 better
🗸 lepší
TOP 50
big
big
veľký
🗸 big
🗸 veľký
TOP 50
black
blek
čierny
🗸 black
🗸 čierny
TOP 50
blue
blú
modrý
🗸 blue
🗸 modrý
TOP 50
brown
braun
hnedý
🗸 brown
🗸 hnedý
TOP 50
clean
klín
čistý
🗸 clean
🗸 čistý
TOP 50
closed
klouzd
zatvorený
🗸 closed
🗸 zatvorený
TOP 50
cold
kold
chladný, studený
🗸 cold
🗸 chladný, studený
TOP 50
difficult
difiklt
náročný (obtiažnosťou)
🗸 difficult
🗸 náročný (obtiažnosťou)
TOP 50
easy
ízy
ľahký (obtiažnosťou)
🗸 easy
🗸 ľahký (obtiažnosťou)
TOP 50
English
ingliš
anglický
🗸 English
🗸 anglický
TOP 50
expensive
ikspensif
drahý (cenou)
🗸 expensive
🗸 drahý (cenou)
TOP 50
famous
fejmous
známy, slávny
🗸 famous
🗸 známy, slávny
TOP 50
far
fár
vzdialený, ďaleký
🗸 far
🗸 vzdialený, ďaleký
TOP 50
fast
fást
rýchly
🗸 fast
🗸 rýchly
TOP 50
favourite
fejvrit
obľúbený
🗸 favourite
🗸 obľúbený
TOP 50
first
fŕst
prvý
🗸 first
🗸 prvý
TOP 50
full
ful
plný
🗸 full
🗸 plný
TOP 50
good
gúd
dobrý
🗸 good
🗸 dobrý
TOP 50
great
grejt
skvelý, úžasný
🗸 great
🗸 skvelý, úžasný
TOP 50
green
grín
zelený
🗸 green
🗸 zelený
TOP 50
happy
hepy
šťastný
🗸 happy
🗸 šťastný
TOP 50
high
háj
vysoký
🗸 high
🗸 vysoký
TOP 50
hot
hot / hat
horúci, príťažlivý
🗸 hot
🗸 horúci, príťažlivý
TOP 50
cheap
číp
lacný
🗸 cheap
🗸 lacný
TOP 50
left
left
ľavý
🗸 left
🗸 ľavý
TOP 50
little
litl
malý, drobný
🗸 little
🗸 malý, drobný
TOP 50
long
long
dlhý
🗸 long
🗸 dlhý
TOP 50
low
lou
nízky
🗸 low
🗸 nízky
TOP 50
new
ňjú
nový
🗸 new
🗸 nový
TOP 50
nice
najs
pekný
🗸 nice
🗸 pekný
TOP 50
open
oupn
otvorený
🗸 open
🗸 otvorený
TOP 50
orange
orindž
oranžový
🗸 orange
🗸 oranžový
TOP 50
ready
redy
pripravený
🗸 ready
🗸 pripravený
TOP 50
red
red
červený
🗸 red
🗸 červený
TOP 50
same
sejm
rovnaký
🗸 same
🗸 rovnaký
TOP 50
short
šórt
krátky
🗸 short
🗸 krátky
TOP 50
slow
slou
pomalý
🗸 slow
🗸 pomalý
TOP 50
small
smól
malý
🗸 small
🗸 malý
TOP 50
strong
strong
silný
🗸 strong
🗸 silný
TOP 50
sweet
suít
sladký, skvelý
🗸 sweet
🗸 sladký, skvelý
TOP 50
the best
d best
najlepší
🗸 the best
🗸 najlepší
TOP 50
true
čru
pravdivý
🗸 true
🗸 pravdivý
TOP 50
weak
uík
slabý
🗸 weak
🗸 slabý
TOP 50
white
uajt
biely
🗸 white
🗸 biely
TOP 50
yellow
jelou
žltý
🗸 yellow
🗸 žltý
TOP 50
young
jang
mladý
🗸 young
🗸 mladý