ANGLINO.EU

Ako sa učiť angličtinu s ANGLINO.EU?

Ukážka výuky slovíčiek: TOP 50 - anglické prídavné mená

Heslo do ukážky výuky zdarma je HORNETS. Heslo pre ostatné prémiové zoznamy nájdeš v sekcii PREMIUM v cene aktuálneho mesačného predplatného.

Používaš staré heslo.

Heslo, ktoré používaš, už nie je platné.

Ak si predplatiteľ, najnovšie heslo nájdeš v emaili, ktorý ti prišiel po objednávke a zaplatení PREMIUM predplatného. Ak si zákazník spoločnosti FLUENCY s.r.o., aktuálne heslo ti prišlo od nášho bota na email (niekedy emaily môžu prísť do SPAM priečinku, pozri sa pre istotu aj tam). Pokiaľ máš nejaké otázky, kontaktuj nás emailom na fluency@fluency.sk alebo telefonicky na 0948 117 111 v pracovnom čase od 9.00 do 17.00.

Efektívna výuka anglického jazyka

↓ Ako nato? Prečítaj si užitočné informácie k výuke na ANGLINO.EU ↓

Vitaj v aplikácii ANGLINO.EU. V tejto časti si predstavíme všetky potrebné informácie, ktoré by si mal vedieť, predtým ako začneš študovať efektívnu anglickú a nemeckú slovnú zásobu tu na ANGLINO.EU. Nezáleží či si začiatočník, stredne pokročilý alebo expert, pre každý level jazykovej úrovne tu nájdeš efektívne anglické slovíčka, ktoré ti pomôžu sa zlepšiť v angličtine a vybudovať si kvalitnú ale najmä udržateľnú slovnú zásobu.

Merateľnosť výuky

Asymetrická vs. symetrická výuka anglického jazyka

Možno si aj ty kladieš otázku, či a akým spôsobom je možné urýchliť výuku nielen anglického jazyka. Prípadne otázku, prečo i napriek tvojej vytrvalej snahe sa naučiť plynulo rozprávať anglicky, sa ti to možno stále nepodarilo. Okrem znalosti gramatiky, prioritná príčina najčastejšie súvisí so schopnosťou naučiť sa použiteľné a udržateľné množstvo slovnej zásoby. Jedným z hlavných merateľov pri výuke akékohoľvek fundamentu slovnej zásoby je krivka učenia sa, ktorú ovplyvňuje predovšetkým vzorec spôsobu učenia sa.
V zásade môžeme vzorce učenia sa slovíčiek rozdeliť na dva základné: asymetrický a symetrický. Asymetrický je spontánny spôsob, ktorým sa učíme azda pri všetkých bežných spôsoboch: náhodným vyhladávaním slovnej zásoby, učením sa spontánne počas školského vyučovania alebo učením sa počas počúvania jazyka v rozhovoroch. Môžeme to teda zhrnúť tak, že asymetrický spôsob učenia v podstate prevláda azda aj z dôvodu, že doteraz sa nenašiel resp. exaktne nevybudoval spôsob, akým by sa dala výuka exaktnejšie uchopiť či zhmotniť do merateľných rámcov. Nanešťastie, je to práve asymetrický spôsob učenia sa, ktorý znemožňuje alebo limituje schopnosť učiť sa slovnú zásobu rýchlejšie a najmä udržateľným spôsobom, tak, aby slovíčka boli zapamätané a aktívne pre fázu produkcie jazyka (ústny a písomný prejav) a to aj v dlhodobom časovom horizonte.
Naopak, symetrický spôsob učenia dokáže užívateľovi zrýchliť krivku naučenia sa slovíčiek a zároveň poskytnúť najefektívnejšiu slovnú zásobu, pri ktorej je predpoklad lepšej zapamätateľnosti a aktivizácie pre jazykové využitie v praxi. Deje sa tak najmä z dvoch dôvodov: symetrický spôsob učenia sa poskytuje dvojnásobné zrýchlenie výuky a to: najčastejšia používaná slovná zásoba a naj-jednoduchšia slovná zásoba.

ANGLINO.EU je symetrická forma výuky

Dôvody, prečo ti s ANGLINOM výuka pôjde rýchlejšie a ľahšie

Prehľadnosť S ANGLINO.EU sa rýchlo a ľahko zorientuješ vo výukovom obsahu a najmä vždy vieš, na akom leveli výuky sa nachádzaš a kde môžeš pokračovať.
Kompaktnosť Všetko tu máš pokope na jednom mieste, stačí už len začať s výukou slovíčiek. Je efektívnejšie sa učiť cez počítač, ale môžeš sa učiť aj cez mobilné zariadenie. Spôsob aký si zvolíš, je len na tebe - ANGLINO.EU ti bude fungovať kdekoľvek, stačí mať internetové pripojenie.
Filter slovnej zásoby Máš tu len tie najpoužívanejšie slovíčka. Vybrali sme ich pre teba z tisíciek ďalších, ktoré nie sú až také podstatné pre tvoju schopnosť viesť komunikáciu v anglickom jazyku. Práve táto výhoda ti neuveriteľne dokáže skrátiť proces výuky slovnej zásoby.
Časové skúšanie Slovíčka nestačí vedieť pasívne prípadne spomenúť si na ne za dlhší okamih. Preto máme na ANGLINO.EU unikátne časové skúšanie, ktoré ti jasne ukáže, na čom si a zároveň ti pomôže sa zdokonaliť. Na výber sú 3 stupne od 15 sekúnd, 10 sekúnd až po 5 sekúnd na každé slovíčko, tak aby si postupne mohol zrýchlovať svoj jazykový skill.
Databáza synoným Takmer každé anglické slovíčko má často aj viacej vhodných prekladov do slovenčiny a naopak. Aplikácia ANGLINO.EU má vybudovanú databázu synoným, ktorá zabezpečuje aj výuku týchto variánt, ktoré sú potrebné pre kvalitnú znalosť anglického jazyka.
Sloboda vo výuke Pravidelnosť výuky je základom úspechu a preto je ANGLINO.EU neobmedzené. Študuj tak často, ako chceš, kedy chceš a ako dlho chceš.

ANGLINO.EU je tu pre každého

nezáleží, či si začiatočník, pokročilý či expert, ANGLINO.EU ťa posunie dopredu

Angličtina pre začiatočníkov - level A1 a level A2 Začiatočníci majú častokrát problém, aké slovíčka sa začať učiť ako prvé. ANGLINO.EU tento problém rieši ihneď od začiatku výuky, tým, že jasne definuje prvé kapitoly výuky a to symetrickou štruktúrou značenia slovnej zásoby: TOP 30, TOP 50, TOP 100, TOP 300 atď. Začneš najmenšími zoznamami a postupne pokračuješ na vyššie úrovne. Neponáhľaj sa, dopraj si časté opakovanie a ďalej pokračuj až keď máš istotu, že daný zoznam preukázateľne a aktívne ovládaš.
Angličtina pre pokročilých - level B1 a level B2 Mierne a stredne pokročilí študenti často riešia problém, ako si udržať znalosť anglického jazyka, prípadne ju posunúť na vyšší level. Keďže v týchto leveloch sa slovná zásoba začína znateľnejšie diverzifikovať a exponencionálne narastá "rozpätie" môžného spektra slovíčiek, často sa stáva, že pokročilí speakri stagnujú, prípadne dochádza k dekadencii ich slovnej zásoby. ANGLINO.EU pamätá na tieto aspekty a práve obsahom v rozmedzí od TOP 100, TOP 300, TOP 500, TOP 700 atď. umožňuje pokročilým študentom spoľahnúť sa a oprieť sa o pevný fundament B1 až B2 slovnej zásoby. Tým sa vytvára jasný predpoklad pre ďalší rozvoj slovnej zásoby s ktorým simultánne prichádza k rozkvetu inventára slovíčiek a časom premostenie k profesionálnym levelom jazykovej kompetencie: C1 prípadne C2.
Angličtina pre expertov - level C1 a level C2 Experti a jazykoví nadšenci si postupne tiež prídu na svoje ohľadne anglickej slovnej zásoby. ANGLINO.EU svojimi zoznamami slovíčiek v rozmedzí od TOP 500, TOP 700, TOP 1000, TOP 1500 atď stimuluje a kultivuje aj pokročilú či profesionálnu znalosť anglického jazyka a to najmä schopnosťou systematizovať a sprehľadňovať ďalší jazykový progres. Aplikácia má ambíciu determinovať postupne aj zoznamy slovnej zásoby pre impozantné lingvistické proficiencie.

ANGLINO.EU a jeho špeciálne funkcie

prečítaj si, v čom je aplikácia unikátna

Kontrola spellingu Aplikácia ti bude pri každom slovíčku kontrolovať správny spelling. Ak urobíš chybu, nezobrazí sa ti správna odpoveď - naopak ak budeš mať spelling správne, ANGLINO.EU ti to potvrdí.
Zjednodušená výslovnosť Každé slovíčko má zjednodušenú výslovnosť prispôsobenú na slovenský prepis. Presnosť takejto výslovnosti je na úrovni 90 %, čiže každý ťa bude rozumieť a zároveň si nemusíš lámať hlavu nad anglickou fonetickou abecedou. Pokiaľ si chceš vypočuť originál native výslovnosť, môžeš použiť web s fonetickou databázou: howjsay.com
Funkcia X Pokiaľ nevieš správnu odpoveď, jednoducho len stlač písmeno X a aplikácia ti zobrazí správnu odpoveď. Takto sa tiež môžeš skúšať ústne, bez nutnosti písania správnych odpovedí. Pre začiatočníkov a mierne pokročilých je určite odporúčané písať správne odpovede pre účel kontroly spellingu slovíčiek.

Šikovné rady k výuke angličtiny

buď čo najefektívnejší pri výuke angličtiny, alebo zopár rád "nad zlato"

Nastav si výukový plán. Pokiaľ ti to situácia dovoľuje, urči si ideálne tvoj pravidelný a fixný čas počas ktorého sa budeš učiť. Ideálne je, nastaviť si výuku na ANGLINO.EU aspoň 3x do týždňa, po 20 minút. Môžeš aj viac, ale nepremotivuj to. Nie je nutné sa učiť každý deň 2 hodiny. Menej ale pravidelne, býva v tomto prípade viac.
Zatvor dvere, vypni telefón a vytvor si oázu ticha. V tichu prebýva múdrosť a miluje ho aj naše cerebrum (mozog) a schopnosť sústrediť sa. Vytvor si kvalitný priestor na učenie sa.
Speakuj NAHLAS. Vždy keď sa učíš slovíčka, vyslovuj si ich NAHLAS. Ak si slovíčko potichu prečítaš, zapamätáš si ho na 20-30%, ak si ho napíšeš, tak 50-60%, ak si každé slovíčko aj nahlas a zreteľne vyslovíš, tak pamäť funguje až na 70-80%.
Skladaj vety. Pokiaľ si už mierne pokročilý, skúšaj si na jednotlivé slovíčka vyskladať vety. Použitie slovíčka v praxi zvyšuje jeho zapamätanie až o 30%.
Opakuj, opakuj a opakuj. Opakovanie je matka múdrosti. Toto platí aj pri ANGLINO.EU. Nepreleť tie zoznamy ako víchor, máš ich neobmedzene k dispozícii, aby si sa k nim pravidelne vracal. Pravidelnosť je absolútnym kľúčom k hĺbkovému a aktívnemu poznaniu slovnej zásoby. ANGLINO.EU nie sú preteky s časom, ale poctivá zjednodušená výuka slovnej zásoby.
Študuj PRAVIDELNE. Napríklad v pondelky, štvrtky a soboty. Najťažšie bude začať, ale keď si vytvoríš návyk po prvých cca 20 dňoch to už pôjde samé od seba, uvidíš :)

Začni s tvojou výukou angličtiny tu a teraz

objednajte si niektorý z balíkov PREMIUM a študujte naplno na ANGLINO.EU

Pravidelný nový obsah ANGLINO.EU je pravidelne dopĺňané o nový obsah, tak aby sa z neho učilo ešte príjemnejšie a efektívnejšie.
Business angličtina Pre nasledujúce výukové sezóny budú na ANGLINO.EU pridané aj špeciálne zoznamy slovíčiek pre efektívnu pracovnú komunikáciu. Tento obsah bude prístupný v rámci výukového balíka PREMIUM+.
Angličtina pre firmy a vzdelávacie inštitúcie ANGLINO.EU je neobmedzené pre používanie v rámci firemnej či školskej výuky v rámci výukového balíka PREMIUM+++. Pre viac info, kontaktujte: 0948 117 111 prípadne emailom na: fluency@fluency.sk.
TOP 50 - najpoužívanejšie anglické prídavné mená
DOMMIFLUENCY.SK Lektorka
objavuj skúšaj hraj sa
Ahoj. Vítam ťa v ukážke výuky zdarma na ANGLINO.EU. Nižšie môžeš vidieť, ako cca vyzerajú prémiové zoznamy slovíčiek. Odporúčam ti postupne si vyskúšať jednotlivé funkcie apky a objaviť spôsob, akým sa ti bude učiť čo najlepšie. Prajem ti veľa pohody pri učení :)
MARTINÉZANGLINO.EU Developer
X-funkcia F5 refresh
Ahoj. Mám pre teba dva rýchle tipy. 1. Ak pri skúšaní nevieš správny preklad slovíčka, stlač na klávesnici písmeno X a apka ti zobrazí správne riešenie. 2. Pokiaľ by náhodou niečo zlyhalo a chceš to fixnúť, použi tlačidlo F5 a prihlás sa znovu. Nech ťa sila lingvistická sprevádza! :)
Začať skúšanie slovíčiek
Vyskúšaj sa slovíčka v ľubovolnom smere v časovom skúšaní.
Späť na zoznam slovíčiek
Návrat naspäť do základného zobrazenia zoznamu slovíčiek.
Zastaviť skúšanie a obnoviť slovíčka
Skúšanie slovíčiek do angličtiny
Vyskúšaj sa v smere zo slovenčiny do angličtiny.
Skúšanie slovíčiek z angličtiny
Vyskúšaj sa v smere z angličtiny do slovenčiny.
Pomalé skúšanie
15 sekúnd / slovíčko
Priemerné skúšanie
10 sekúnd / slovíčko
Zrýchlené skúšanie
5 sekúnd / slovíčko
Po kliknutí na ktorúkoľvek možnosť sa spustí skúšanie slovíčiek.
Pokiaľ nevieš nejaké slovíčko, nezabudni napísať písmeno X a aplikácia ti zobrazí správnu odpoveď.
V prípade, ak by niečo zlyhalo, použi tlačidlo F5 a načítaj si skúšanie znovu.
Skúšanie je časovo neobmedzené, môžeš ho kedykoľvek zastaviť stlačením funkcie späť na zoznam slovíčiek prípadne tlačidlom F5.
F5 využi najmä pri dlhších zoznamoch, kde si takto vieš skrátiť čas spätného načítavania zoznamu slovíčiek.
Zamiešať poradie
unikátne poradie slovíčiek
1 x náhodné slovíčko
zobraz náhodne slovíčko
10 x náhodné slovíčka
zobraz náhodne slovíčka
Obnoviť všetky slovíčka
reset do pôvodného stavu
TOP 50
angry
engry
nahnevaný
angry
nahnevaný
TOP 50
bad
bed
zlý
bad
zlý
TOP 50
beautiful
bjutifl
krásny, nádherný
beautiful
krásny, nádherný
TOP 50
better
bedr
lepší
better
lepší
TOP 50
big
big
veľký
big
veľký
TOP 50
black
blek
čierny
black
čierny
TOP 50
blue
blú
modrý
blue
modrý
TOP 50
brown
braun
hnedý
brown
hnedý
TOP 50
clean
klín
čistý
clean
čistý
TOP 50
closed
klouzd
zatvorený
closed
zatvorený
TOP 50
cold
kold
chladný, studený
cold
chladný, studený
TOP 50
difficult
difiklt
náročný (obtiažnosťou)
difficult
náročný (obtiažnosťou)
TOP 50
easy
ízy
ľahký (obtiažnosťou)
easy
ľahký (obtiažnosťou)
TOP 50
English
ingliš
anglický
English
anglický
TOP 50
expensive
ikspensif
drahý (cenou)
expensive
drahý (cenou)
TOP 50
famous
fejmous
známy, slávny
famous
známy, slávny
TOP 50
far
fár
vzdialený, ďaleký
far
vzdialený, ďaleký
TOP 50
fast
fást
rýchly
fast
rýchly
TOP 50
favourite
fejvrit
obľúbený
favourite
obľúbený
TOP 50
first
fŕst
prvý
first
prvý
TOP 50
full
ful
plný
full
plný
TOP 50
good
gúd
dobrý
good
dobrý
TOP 50
great
grejt
skvelý, úžasný
great
skvelý, úžasný
TOP 50
green
grín
zelený
green
zelený
TOP 50
happy
hepy
šťastný
happy
šťastný
TOP 50
high
háj
vysoký
high
vysoký
TOP 50
hot
hot / hat
horúci, príťažlivý
hot
horúci, príťažlivý
TOP 50
cheap
číp
lacný
cheap
lacný
TOP 50
left
left
ľavý
left
ľavý
TOP 50
little
litl
malý, drobný
little
malý, drobný
TOP 50
long
long
dlhý
long
dlhý
TOP 50
low
lou
nízky
low
nízky
TOP 50
new
ňjú
nový
new
nový
TOP 50
nice
najs
pekný
nice
pekný
TOP 50
open
oupn
otvorený
open
otvorený
TOP 50
orange
orindž
oranžový
orange
oranžový
TOP 50
ready
redy
pripravený
ready
pripravený
TOP 50
red
red
červený
red
červený
TOP 50
same
sejm
rovnaký
same
rovnaký
TOP 50
short
šórt
krátky
short
krátky
TOP 50
slow
slou
pomalý
slow
pomalý
TOP 50
small
smól
malý
small
malý
TOP 50
strong
strong
silný
strong
silný
TOP 50
sweet
suít
sladký, skvelý
sweet
sladký, skvelý
TOP 50
the best
d best
najlepší
the best
najlepší
TOP 50
true
čru
pravdivý
true
pravdivý
TOP 50
weak
uík
slabý
weak
slabý
TOP 50
white
uajt
biely
white
biely
TOP 50
yellow
jelou
žltý
yellow
žltý
TOP 50
young
jang
mladý
young
mladý